Projekto partneriai:

Vieta ir planai

Namai statomi vienoje švariausių ir sveikiausių Vilniaus vietų. Karačiūnai yra Vilniaus miesto dalis (Antakalnio seniūnija), esanti maždaug 15 km į šiaurės rytus nuo miesto centro, kairiajame Neries krante. Greta – Turniškių kraštovaizdžio draustinis, Valakampių ir Antavilių miškai. Netoliese – Antavilio, Balžio ir Tapelių ežerai, sodininkų bendrijos ir poilsiautojų pamėgtos vietos. Patogų susisiekimą su miestu užtikrina Nemenčinės plentas. Iš čia nesunkiai pateksite ir į senamiestį, ir per Valakampių tiltą į dešinekrantę miesto dalį.

“Karačiūnų dvyniai” suprojektuoti uždaroje, vieningai aptvertoje teritorijoje (Karačiūnų g. 10). Privažiavimas iki pat teritorijos numatytas kietomis, asfaltuotomis dangomis. Sklype namai orientuoti rytų-vakarų kryptimi, kad skirtinguose pastato galuose esančių butų patalpos gautų panašų tiesioginio saulės apšvietimo kiekį įvairiu paros metu.

karaciunu_dvyniai_genplanas

Architektūra

“Karačiūnų dvynius” suprojektavo pirmojo lietuviško pasyvaus namo architektas Rytis Kripas. Pastatų architektūrinė išraiška paremta tradiciniais lietuviškos regioninės architektūros principais: vieno aukšto pastatai su mansarda, pailgo stačiakampio forma ir dvišlaitis stogas. Pastato plastika išreikšta šiuolaikiškai, paliekant didelės stogo plokštumos dominavimą, bet nevengiant didesnių langų plokštumų, balkonų. Išorės apdailai numatyta žvynelinės keraminės arba natūralaus asbesto čerpelės ant stogo ir išilginių sienų, galiniai fasadai – tinkuotos sienos ir stiklo plokštumos. Didžiausioje, pietinėje stogo šlaito plokštumoje numatyta integruota saulės baterijų stogo danga. Langai – mediniuose rėmuose su trigubo stiklo paketais.

Išplanavimas

Butai suprojektuoti beveik vienodo dydžio: maždaug po 142-143 m2, su vienodu kambarių skaičiumi ir unikaliu išplanavimu. Į butus patenkama per bendrą tambūrą, iš kurio galima patekti ir į kitas bendro naudojimo technines patalpas. Pirmame aukšte suplanuotos gyvenamosios patalpos: erdvi svetainė, virtuvė su valgomuoju, o antrame -2 arba 3 miegamieji kambariai, vonios kambariai, rūbinės. Tarp aukštų suprojektuoti atviri laiptai bei atvira erdvė virš valgomojo. Tokia erdvė vertikaliai sujungia bei praplečia pirmo ir antro aukštų erdves. Pietinėje pastato pusėje, šalia svetainių bei valgomųjų suprojektuotos dengtos terasos, praplečiančios buto erdvę “į lauką”. Kiekvienas butas turės savo “privatų” kiemelį – laisvą neužstatytą sklypo dalį, skirtą tik to buto gyventojams. Automobilių statymui numatytos bendros aikštelės su lengvų konstrukcijų dengtomis stoginėmis.

karaciunu_dvyniai_planai

Comments are closed.